16 Ekim 1981 / 7:44 Ankara doğumlu…
1997 Bursa Cumhuriyet Lisesi Mezunu…
2004 İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Mezunu…
Reklamcılık, prodüksiyon ve satış-pazarlama alanlarında tecrübe kazanıp, vaktinin geldiğini hissettiğinde sektördeki herkese teşekkür ederek çocukluğundan beri sevdiği işi yapmaya başladı ve şimdi keyfine diyecek yok…
Kerem Sertaç Şekür Tasarım ve Dekorasyon Atölyesi 2015 Mart ayında artık sadece hobi olarak değil aktif bir şekilde tam zamanlı çalışma alanı olarak kullanılmaya başlandı…

Çocuk yaşlarımda oyun oynarken hayal dünyamın şekillendiği bu garaj şu anda yine hayallerime şekil verdiğim, içindeyken zamanın nasıl geçtiğini unuttuğum bir atöyle halini aldı. Son 15 yılım tasarımlarımı hayata geçirirken kullandığım makine, el aletleri, oyma takımları vb. ekipmanlarını toplamayla geçti. Hobi olarak toparladığım kıymetli ekipmanlarımı artık sevdiğim işi yapmak üzere keyif ile kullanmaya devam ediyorum.
Bir süredir üzerinde çalıştığım, son düzenlemelerini yaptığım atölyemde fikirler hayata geçmeye başlıyor ; Öncelikli olarak takı tasarımları ve dekorasyon aksesuarları üretimlerine ağırlık vermiş durumdayım. Buna ilave olarak da sipariş aldığım masif mobilya isteklerine cevap vermeye çalışıyorum. Tüm üretimler boyunca sahip olduğum bilgi ve tecrübeyi, siz değerli takipçilerim ile paylaşmanın heyecanını duyuyorum. İnanıyorum ki bu heyecan sizden gelen güzel tepkiler ve desteklerle hep devam edecek ve benim de her zaman en güzel motivasyon sebebim olacaktır. Çalışmalarıma başladığım ilk günden itibaren her geçen gün ahşap ürünler konusunda kendini geliştiren, daha çok ve farklı metaryelleri kullanma konusunda akla gelmeyecek üretimleri yapan butik ekibimiz ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacağım. Konusunda uzman usta kadromuza gönülden bağlı olduğumu ve her zaman desteklediğimi belirtek isterim. İlerleyen zamanlarda sizleri onlarla sitemiz üzerinden tanıştırmaktan da ayrıca mutluluk duyacağım.

Biraz da çalışmalarımdan bahsedeyim; 150 m2 lik mini atölyemde; ağırlıklı olarak kişiye özel ahşap ve reçine kombinasyonlu takılar yapıyorum. Alan dekorasyonu için kullanılan özel tasarım dekoratif aksesuarlar, masif ağaç masa, sehpa, raf, kitaplık, konsol, ayna gibi temel ahşap tasarımları da kişi ve kullanılacak mekana göre tasarlıyorum. Önümüzdeki dönemde restorasyon çalışmalarımı da ‘eskisi gibi yeni’ sloganımızla sizlere sunacağım. Tüm bunlara ek olarak ahşap ağırlıklı promosyon ürünleri isteyen kurumsal müşterilerimize de hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.
Atölyemize gelen talepler doğrultusunda ürün yelpazesini genişleterek ahşabın sınırsız dünyasında sizlerle birlikte sizler için istediğiniz ürünleri üretebiliriz. Tüm bu işleri yaparken kendime koyduğum birkaç değişmez prensibim var.
Beğenmediğin bir ürünü sırf kazanç için kimseye verme, Hizmette kusur etme , Zaman hem senin için hem müşterilerin için çok önemli. Asla boşa geçirme. En uygun maliyeti, en kaliteli şekilde üretebilmek için sürekli fikir al, araştırma yap.
Özetle sloganımız : “Üretimde başarı ve sürekliliğin teminatı; hizmette dürüstlük ve kalitedir.”
Son olarak sizlere mesajım: “ Sevdiğiniz işi yapın sonuçlarına inanamayacaksınız. Eninde sonunda hayallerinize patikalar açacaktır  Ben yapmaya başladım ve mutluluğumu sizlerle paylaşmanın heyecanını yaşıyorum. Bu heyecan ve mutlulukla bugün ve gelecekte kalıcı ve kaliteli paylaşımlar kurmak isterim…

Şimdilik hoşçakalın…tasarımlarda buluşmak dileğiyle
Kerem Sertaç Şekür – Workshop-Atölye-Tasarımcı

 

 

 

 

Atölyeden Kareler

« arasında 5 »